23

дня до выставки

XXIV міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля»у 2020 році проводиться в офлайн і в онлайн форматах.

ОФЛАЙН-ФЕСТИВАЛЬ ПРОЙДЕ В ОДЕСІ З 6 ПО 9 СЕРПНЯ 2020 РОКУ.

Фестиваль включає в себе книжковий ярмарок, програму заходів на «Книжковій сцені», програму для дітей і підлітків Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури і програму форуму «Українська книга Одещині».

Локації: Фестивальний центр в парку ім. Т. Г. Шевченка («Книжкова алея», «Книжкова сцена», «Територія творчості»); Одеська національна наукова бібліотека.

У книжковому ярмарку фестивалю беруть участь видавництва та книготорговельні підприємства, що представляють художню, навчальну, наукову, науково-популярну, спеціальну, дитячу літературу; електронні видання, періодичні видання; друковану графіку.

У програмі заходів на «Книжковій сцені» - презентації нових видавничих проектів учасників фестивалю, презентації книг-лауреатів конкурсів «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках», читання, авторські вечори.

Корнійчуковській фестиваль дитячої літератури представлений програмою презентацій дитячих книг, майстер-класами письменників і художників-ілюстраторів, театральними та музичними програмами.

Вперше в рамках «Зеленої хвилі» проходить форум «Українська книга на Одещині»: відбудуться «ОдесаБібліосаміт», дискусії з актуальних питань видавничої справи та книгорозповсюдження, творчі зустрічі, інші події.

У дні фестивалю також відбудеться нагородження лауреатів традиційних книжкових конкурсів «Зеленої хвилі» - «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках».

Вхід на всі заходи фестивалю вільний.

Час роботи: 10.00 - 20.00.

Офлайн-фестиваль проходить за підтримки: Одеської обласної державної адміністрації, Одеської міської ради 

Партнери: 

ОНЛАЙН-ФЕСТИВАЛЬ «ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ» ПРОХОДИТЬ ЗА ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ І ТРИВАТИМЕ З 6 СЕРПНЯ до 6 ЖОВТНЯ.

Цього року фестиваль «Зелена хвиля» отримав новий віртуальний вимір. Це сталося завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду – наш проект отримав грант в конкурсній програмі «Інноваційний культурний продукт».

У зв’язку з ризиками щодо поширення COVID-19 ми перевели основну програму в діджитал-формати та розширили терміни ії дії – програма почнеться 6 серпня і буде йти до жовтня 2020 року.

В онлайн-програмі «Зеленої хвилі» 59 подій у 17 спецпроектах. Це серії телемостів і відеопрограм з за участю українських та іноземних письменників, видавців, книжкових критиків, художників, музейників, бібліотекарів.

Фокус-тема - «Реальність фантазії»:

Ілюзії | уяви | вигадка | фантазія: зв'язок понять. Вплив фантазії на реальність. Межі фантазії. Роль фантазії у створенні тексту. До чого призводять ігри з образами в уяві автора? Куди ведуть обмеження фантазії зовнішнім середовищем? Як нематеріальне призводить до матеріальних змін? Утопізм, футуризм і фантастика. Література як спосіб ескапізму. Фантазія в дитячій літературі: від казок до коміксів. Дитяча фантазія як спосіб пізнання світу. Фантазія і творчість. Фантазія і вигадка.

Але фантазія - це не єдине, про що будемо говорити. В програмі також спілкування з представниками Міст літератури ЮНЕСКО, до числа яких віднедавна входить і Одеса; обговорення одеського літературного міфу; бесіди про мистецтво сучасного книжкового дизайну; знайомство з видавничими проектами музеїв України; лекції про авторське право в Україні; книжкові новини; усні рецензії, читання тощо.

Дивиться і слухайте гостей фестивалю на Youtube-каналі, Facebook-сторінці і Instagram-сторінці «Зеленої хвилі».

..........................................................................................................................................................................

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт

facebook

..........................................................................................................................................................................

Пишіть нам: greenwave.odessa@gmail.com

Дзвоніть нам: +38 (048) 728-60-68, 777-60-68

«Зелена хвиля» в Facebook

Поделиться